Mechatronik

Kierunek ten jest nowoczesnym zawodem z zakresu automatyki łączącym dodatkowo wiedzę z mechaniki, elektroniki i informatyki. Czyni on absolwentów osoby szczególnie poszukiwane przez pracodawców i gwarantujący ciekawą oraz dobrze płatną pracę.

1  2

Mechatronik jest to osoba dla której nie są obce nowinki techniczne

Będąc absolwentem tego kierunku staniesz się specjalistą posiadającym wiedzę i umiejętności z zakresu automatyki, informatyki, elektroniki, mechaniki.

3   4

W trakcie nauki zapoznasz się z

budową, obsługą oraz konserwacją układów automatyki, systemów pneumatycznych, elektrycznych i elektronicznych, które mogą być użyte do budowy robotów lub pojazdów samojezdnych. Urządzenie te mogą mieć zastosowanie do zadań specjalnych i być wykorzystywane przez policję, wojsko czy straż pożarną.

5  6

Dodatkowymi atutami przemawiającymi za wyborem zawodu: mechatronik w „Mechaniku” są również:

• Płatne staże i praktyki dla uczniów, które odbywają się w firmach zagranicznych na terenie Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec oraz Irlandii;
• Możliwość pozyskania dodatkowych kwalifikacji w ramach bezpłatnych szkoleń i kursów między innymi: kurs mechatroniki samochodowej, prawo jazdy, kurs spawania, kurs operatora obrabiarek CNC, kurs SEP;
• Organizacja wyjazdów oraz wycieczek zawodowych do firm z branży automatyki;
• Doskonałe przygotowanie do egzaminów zewnętrznych przez co możemy się poszczycić najwyższą zdawalnością egzaminów zawodowych w tej kwalifikacji;
• Współpraca z największymi firmami nowoczesnych technologii w regionie;

7  8
9  10

Zobacz nasze pracownie (link)

„Mechanik” to szkoła z pasją…
Rozwijamy zainteresowana uczniów poprzez prowadzenie kółek zainteresowań na których uczniowie tworzą własne modele robotów zabawek.

13   14

W naszej szkole zdobywasz wiedzę popartą praktyką!