Technik mechatronik

Mechatronika to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin techniki. Według prognoz specjalistów, zajmujących się badaniem rynku pracy, mechatronika to jeden z najbardziej uniwersalnych „zawodów przyszłości”. Wybierając kierunek technik mechatronik staniesz się specjalistą z zakresu automatyki z dodatkowo poszerzonymi kompetencjami z dziedziny elektroniki, mechaniki oraz informatyki. Ta dodatkowa wiedza wyróżnia mechatronika na europejskim rynku pracy spośród innych konkurencyjnych zawodów.

1   2

Mechatronika jest obecna praktycznie wszędzie

Gości w naszych domach, biurach, występuje we wszystkich dziedzinach działalności gospodarczej. To dzięki niej mamy drukarki 3D, pralki i zmywarki, automatycznie otwierane bramy garażowe, inteligentne domy - szczególnie ostatnio niezwykle zyskujące na popularności.

3   4

Dziś ciężko sobie wyobrazić halę produkcyjną bez maszyn z samodzielnie przesuwającymi się taśmami, robotami spawalniczymi i podającymi czy maszynami sterowanymi komputerowo CNC. To właśnie mechatronicy zajmują się tym, by takie maszyny pracowały bez zarzutu. Poza tym to oni mogą projektować maszyny, które mają być przeznaczone do konkretnych celów. Opiniują też projekty z zakresu układów automatyki. Mechatronik może znaleźć pracę w laboratoriach zakładów przemysłowych, ośrodkach badawczo-rozwojowych, biurach technologicznych, halach produkcyjnych itp.

Obecnie wszystkie niemal gałęzie przemysłu są ściśle zautomatyzowane więc mechatronik nie będzie miał problemów ze znalezieniem pracy

5 6

Jeżeli interesujesz się nowoczesnymi technologiami, automatyką, projektowaniem oraz naprawą urządzeń mechatronicznych, mechatronika samochodową i użytkową , programowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie i chcesz zdobyć zawód dający wiele możliwości zatrudnienia zostań uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie na kierunku Technik Mechatronik - najbardziej pożądanym zawodzie z branży automatyki.

7 8

Jesteśmy doskonale przygotowani do kształcenia w zawodzie technik mechatronik

Posiadamy nowoczesną bazę pomocy dydaktycznych z zakresu automatyki, mechatroniki samochodowej, urządzeń sterowanych numerycznie (obrabiarki CNC, drukarki 3D, plotery laserowe). Systematycznie rozbudowujemy nasze zaplecze techniczne zgodnie z postępującymi wymaganiami przemysłu (kwota doposażenia na przestrzeni ostatnich lat to ponad 24 mln złotych!). Zajęcia prowadzone w naszej szkole są przez to niezwykle ciekawe i pozwalają doskonale przygotować się do przyszłej pracy w zawodzie.

9   10

11   12

13  14

15 16

17  18

20   21

Zobacz nasze pracownie (link)

Mechanik to szkoła z pasją

Rozwijamy zainteresowana uczniów poprze prowadzenie kółek zainteresowań między innymi kółko robotyki, na którym uczniowie tworzą własne modele robotów zabawek, a także zapoznają się z najnowszymi trendami w dziedzinie automatyki.

23   24

25 26

27   28

Absolwent szkoły kierunku technik mechatronik będzie doskonale przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych

• montowania urządzeń i systemów automatyki i mechatroniki
• eksploatowania urządzeń i systemów automatyki i mechatroniki
• projektowania urządzeń i systemów automatyki i mechatroniki
• programowania urządzeń i systemów automatyki i mechatroniki

Dodatkowymi atutami przemawiającymi za wyborem zawodu Technik Mechatronik w „Mechaniku” są również:

• Płatne staże i praktyki dla uczniów, które odbywają się w firmach zagranicznych na terenie Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec oraz Irlandii;
• Możliwość pozyskania dodatkowych kwalifikacji w ramach bezpłatnych szkoleń i kursów między innymi: kurs mechatroniki samochodowej, prawo jazdy, kurs spawania, kurs operatora obrabiarek CNC, kurs SEP;
• Organizacja wyjazdów oraz wycieczek zawodowych do firm z branży automatyki;
• Doskonale przygotowanie do egzaminów zewnętrznych przez co możemy się poszczycić najwyższą zdawalnością egzaminów maturalnych i zawodowych;
• Współpraca z największymi firmami regionu celem zachowania nieustannego kontaktu z przemysłem;

31  32

W naszej szkole zdobywasz wiedzę popartą praktyką!