Komunikaty dla rodziców

Szanowni Państwo Rodzice,

Serdecznie zapraszamy Państwa w dniu 7 listopada 2019r. (czwartek) na spotkania wychowawców klas Technikum i Branżowej Szkoły I st. z Państwem. Spotkania mają charakter informacyjny i dotyczą wyników dydaktyczno-wychowawczych uczniów.
Spotkania rozpoczną się o godz. 16.00 w salach lekcyjnych, a lista sal będzie dostępna w parterowej części głównego budynku szkoły.
W tym samym dniu odbędą się spotkania:
a) trójek klasowych o godz. 16.30 w pracowni A-3 (budynek A w CKZ).
b) rodziców klas lotniczych z przedstawicielami firmy LOT AMS o godz. 17.15 w auli szkolnej A-10 (budynek A w CKZ).
Ponadto, w godz. 16.00 – 18.00 w pokoju nauczycielskim nr 105 , który ma miejsce na pierwszym piętrze głównego budynku szkoły będą do Państwa dyspozycji nauczyciele ze wszystkich rodzajów zajęć edukacyjnych.
Serdecznie zapraszamy o wzięcie udziału w/w spotkaniach.

Informujemy Państwa również, że od dnia 5 grudnia 2019r. w związku z planowaną klasyfikacją semestralną obecnego roku szkolnego w dzienniku elektronicznym zostaną opublikowane propozycje ocen klasyfikacyjnych za pierwsze półrocze r.szk.2019/2020.
Ostatecznie wyniki klasyfikacyjne zostaną zatwierdzone przez Radę Pedagogiczną 19 grudnia 2019r.

Informujemy, że w naszej szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny (iDziennik). Zachęcamy wszystkich rodziców uczniów Technikum i Branżowej Szkoły I st. , aby kontaktowali się z wychowawcami klas, nauczycielami wszystkich rodzajów zajęć edukacyjnych i korzystali z informacji dotyczących postępów w nauce Waszych dzieci. Przekazywane informacje będą dotyczyć m.in.:
1) ocen cząstkowych ze wszystkich rodzajów zajęć szkolnych.
2) planowanych ocen klasyfikacyjnych półrocznych i końcowo rocznych co najmniej 14 dni przed konferencją klasyfikacyjna Rady Pedagogicznej ZSM. Jednocześnie informujemy, że pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020 kończy się 31 grudnia 2019r., a drugi semestr kończy się 26 czerwca 2020 r.
3) oceny klasyfikacyjne półroczne i roczne po konferencji klasyfikacyjnej Rady Pedagogicznej.
4) uczęszczanie na obowiązkowe zajęcia edukacyjne (frekwencja).
5) ocenianie końcowe jest uzależnione od kalendarza roku szkolnego, który udostępniamy na naszej stronie internetowej w zakładce "dla uczniów".
6) inne bieżące komunikaty.

Link do e-dziennika:

Zespół Szkół Mechanicznych