Plan lekcji

Na skróty

Świętowanie 3 Maja

3 maj30 kwietnia br. (wtorek) w auli zespołu szkół odbyła się uroczystość upamiętnienia święta narodowego nt. uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego rozpoczęło uroczystości szkolne. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną przypominającą okoliczności uchwalenia konstytucji 3 maja 1791r. Zwrócili również uwagę na przełomowe i znaczące fragmenty naszej historii na przestrzeni ostatnich stuleci. W wierszach i piosenkach wspominali wybitnych Polaków z tamtych lat, ich bohaterstwo oraz zwrócili uwagę na wartości patriotyczne, narodowe i to czym jest Ojczyzna dla każdego z nas, dla każdego Polaka…. Po tej uroczystości głos zabrał dyrektor Bogdan Adamski, który podziękował uczniom za część artystyczną oraz w imieniu władz samorządowych zaprosił wszystkich uczniów i nauczycieli na uroczystości miejskie zaplanowane na dzień 3 maja br., które rozpoczynać się miały od Mszy Św. w Bazylice Mniejszej Kościoła Farnego.

W uroczystościach tych zaplanowano udział pocztu sztandarowego ZSP3.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości szkolnych oraz miejskich.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb