Plan lekcji

Na skróty

Przemysłowa Wiosna na Targach w Kielcach

stom tool 2019 baner 300x30028 marca br. grupa ponad 40 przedstawicieli naszej szkoły (uczniowie i nauczyciele), odwiedziła hale targowo - wystawowe w Kielcach w których odbywały się Targi Obróbki Metali STOM, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL, Targi Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER, STOM-ROBOTICS, Dni Druku 3D i wiele innych prezentacji dotyczących nowoczesnych technologii obróbki powierzchni.Nowością na tegorocznych targach były pojazdy kosmiczne przygotowane przez EUROPEAN SPACE FUNDATION i Politechnikę Świętokrzyską. Podczas 12 edycji targów STOM-TOOL 2019 pojawili się liczni producenci obrabiarek oferujący najwyższej klasy maszyny i urządzenia. Uczniowie mogli zobaczyć oraz porozmawiać z licznym gronem specjalistów z kraju i świata na temat nowinek technologicznych oraz trendów rozwoju maszyn współpracujących z automatyką przemysłową. Targi zostały przygotowane przez ponad 500 producentów różnorodnego sprzętu dedykowanego branżom nowoczesnych i inteligentnych technologii, a były to:

- nowoczesne obrabiarki CNC wspomagane oprzyrządowaniem i manipulatorami,
- systemy narzędzi i uchwytów obróbkowych,
- oprzyrządowanie pneumatyczne i hydrauliczne ,
- techniki obróbki laserami (spawanie laserowe, hartowanie laserowe, deponowanie laserowe),
- roboty przemysłowe ,

- nowoczesne maszyny do skanowania 3D i technologii inżynierii odwrotnej,
- automaty spawalnicze,
- ekspozycję prototypowania 3D, wraz z drukarkami,
- kosmiczne pojazdy badawcze,
Uczniowie naszej szkoły chętnie wykorzystywali czas na rozmowę ze specjalistami którzy dzielili się z nimi nowinkami technologicznymi. Jak co roku największą uwagę przykuły pokazy pracy maszyn na żywo…
Wycieczka przyniosła dla nas wszystkich pozytywny odbiór oraz wiele ciekawych pomysłów. Na pewno w przyszłym roku odwiedzimy „Przemysłową Wiosnę w Kielcach” , gdyż jest to jedna z największych cyklicznych imprez tego typu w Europie Środkowo- Wschodniej.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb