Plan lekcji

Na skróty

Finał Turnieju Matematycznego

01 (6)4 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole Turniej Matematyczny. Przedsięwzięcie to było zorganizowane w ramach obchodów „Roku Matematyki 2019”, ustanowionego przez senat Rzeczypospolitej Polskiej. Wzięło w nim udział sześć drużyn. Każda z nich złożona była z sześciu lub pięciu uczniów klas I-IV technikum.
Konkurs podzielony był na trzy etapy:

• I etap – „Matematyka dzika”, czyli zadania pokazujące, że matematyka rzeczywiście istnieje w każdej dziedzinie życie (zadania przygotowane przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, pod patronatem merytorycznym e-math.pl),
• II etap – Tangram, czyli klasyczna układanka logiczna pozwalająca zrozumieć podstawy geometrii, rozwijająca wyobraźnię przestrzenną oraz ucząca kreatywnego i twórczego myślenia,
• III etap – Sudoku, czyli łamigłówki kształtujące logiczne myślenie.
W każdym z nich uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością pracy zespołowej, jak również zdolnością kreatywnego i twórczego myślenia, pod presją czasu. Celem głównym Turnieju było pokazanie uczniom, że piękno matematyki może być odkrywane w bardzo ciekawy i przystępny sposób oraz to, że matematyka potrafi bawić i uczyć jednocześnie. Każdy z uczniów miał swój wkład w rezultat punktowy osiągnięty przez swoją drużynę, co było dla nich ogromną satysfakcją.

 

Zwycięstwo w Turnieju Matematycznym przypadło drużynie z numerem dwa, w składzie:

Pelc Paweł, klasa I f
Citak Paweł, klasa I c
Kalinichenko Pavlo , klasa II f,
Drozd Piotr, III d
Karaś Konrad, klasa III a,
Węgrzyn Filip, klasa IV c

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w Turnieju, a zwycięzcom gratulujemy wygranej.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb