Plan lekcji

Na skróty

Pożegnanie maturzystów 2018

osmW piątek 27 kwietnia br. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom klas technikum ZSP3. W tej podniosłej uroczystości w obecności sztandaru szkoły uczestniczyli również rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście – przedstawiciele firmy Arge.
Artystyczną część uroczystości przygotowali przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z wychowawcami klas maturalnych, w której nie zabrakło wspomnień w postaci prezentacji zdjęć oraz krótkich filmów z udziałem absolwentów zgromadzonych w trakcie ich 4-letniej edukacji w technikum. Część oficjalna rozpoczęła się od pożegnania sztandaru szkoły przez przedstawicieli wszystkich klas technikum. Następnie zostały wręczone listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców w obecności dyrekcji szkoły oraz wychowawców klas maturalnych. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce bądź reprezentowali szkołę na licznych olimpiadach i konkursach przedmiotowych osiągając najwyższe lokaty w skali kraju bądź regionu. Wręczono również certyfikaty ukończenia kursów i szkoleń zawodowych w obecności przedstawicieli firmy Arge, którzy rozstrzygnęli organizowany wśród uczniów ZSP3 konkurs „Odjazdowa Bryka Mechanika” wręczając zwycięzcom nagrody oraz dyplomy. Nie zabrakło również podziękowań i gratulacji dla absolwentów – krwiodawców, którzy w trakcie nauki w technikum ratowali ludzkie życia, aktywnie działając w Szkolnym Klubie Krwiodawstwa.

Podziękowania w imieniu wszystkich maturzystów kierowała w stronę dyrekcji oraz wszystkich pedagogów i wychowawców Natalia – absolwentka klasy technik mechanik lotniczy, podsumowując swoje przemówienie następującymi słowami: „Opuszczamy szkolne mury, ale wszystkie chwile tutaj spędzone będziemy chcieli ocalić od zapomnienia. Zabieramy ze sobą bagaż doświadczeń oraz wspomnień i wyruszamy w dalszą drogę. Teraz możemy powtórzyć słowa Winstona Churchilla: To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.”
Na tym „końca początku” całe grono pedagogiczne wraz z wychowawcami życzy wszystkim maturzystom wysokich wyników z egzaminów maturalnych oraz sukcesów w dorosłym już życiu absolwenta „Mechanika”.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb