Plan lekcji

Na skróty

Mechanik w finale wojewódzkim Turnieju Motoryzacyjnego

303 158396Zwycięstwem drużyny z krośnieńskiego „Mechanika” zakończył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie.
Uczestnicy turnieju rozwiązywali testy weryfikujące ich wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i historii polskiej motoryzacji. Umiejętności sprawdzili zaś w części praktycznej składające się z: przygotowania pojazdu do jazdy, jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. ”talerzem Stewarta” oraz jazdy motorowerem po torze przeszkód. Konkurencje odbywające się obiektach krośnieńskiego WORD oceniane były przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krośnie – asp.sztab. Jerzego Barczentewicza i asp. Marcina Krówkę oraz Prezesa Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie - Wiesława Dymińskiego. Zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oceniał Bartosz Panek, specjalista pielęgniarstwa ratunkowego.
Poniżej przedstawiamy wyniki klasyfikacji drużynowej:
I miejsce - Bartłomiej Kielar, Karol Brodzicki, Karol Prajsnar z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie,
II miejsce - Grzegorz Śnieżek, Kamil Płoucha, Jakub Kołacz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie,
III miejsce - Patryk Chmura, Damian Wilk, Wojciech Wilusz z Zespołu Szkół w Iwoniczu, IV miejsce – Mateusz Graboń, Kacper Kielar, Jakub Winiarski z Zespołu Szkół w Iwoniczu,
Najlepsi zawodnicy turnieju:
I miejsce - Bartłomiej Kielar z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie,
II miejsce – Kamil Płoucha z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie,
III miejsce - Patryk Chmura z Zespołu Szkół w Iwoniczu.

 

Uczestnicy turnieju przyjęli gratulacje od asp.sztab. Jerzego Barczentewicza i asp.Marcina Krówki z Zespołu ds.Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, Wydziału Prewencji, Krośnieńskiej Policji, Wiesława Dymińskiego – Prezesa Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie oraz Doroty Krygowskiej z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.
Wojewódzki finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla młodzieży szkół ponadgimnazalnych odbędzie się 26 maja br. w obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, ul.Sikorskiego 86A.
Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. Celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Drużyny przygotowywali do turnieju nauczyciele: Marcin Błaż i Władysław Koś

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb