Plan lekcji

Na skróty

Uczniowie Mechanika na targach motoryzacyjnych w Poznaniu

targi miniOrganizowane corocznie Targi Motoryzacyjne Motor Show w Poznaniu przyciągają do siebie rzesze miłośników motoryzacji. Jak wiadomo i w naszej szkole również ich nie brakuje. 5 kwietnia br. grupa uczniów klas samochodowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie wybrała się na nie wraz z opiekunami. Aby urozmaicić wycieczkę pojechaliśmy najpierw do Wrocławia zwiedzić stare miasto i obejrzeć Panoramę Racławicką. Poszukiwania krasnali ukrytych w różnych miejsca starego miasta sprawiło dużą frajdę. Zaś piękne malowidło wprowadziło w klimat powstania kościuszkowskiego. Była to piękna lekcja odkrywająca jedną z wspanialszych kart naszej historii. Okolice Wrocławia obfitują w ciekawe miejsca. Niestety czas gonił. Czekali na nas w miejscowości Pleszew w fabryce DMG MORI. Po drodze udało się jeszcze obejrzeć ruiny zamku w odbudowie w miejscowości Żmigród. Początki tej budowli pamiętają XIV wiek. Dawna siedziba biskupów wrocławskich, książąt oleśnickich oraz rycerzy spodobała się uczestnikom wycieczki. Następnie szybki przeskok do XXI wieku i zapoznanie się z nowoczesnymi technologiami wytwarzania obrabiarek sterowanych numerycznie. Ciekawym jest fakt, że maszyny potrafią zrobić inne maszyny, które są od nich jeszcze doskonalsze. Ale i tutaj przekonaliśmy się, że nie udałoby się to gdyby nie ingerencja człowieka, zarówno jego myśli jak również siła mięśni. Podbudowani tą myślą udaliśmy się do Poznania, gdzie umówiony był nocleg. Po krótkim odpoczynku dalsze zwiedzanie. Tym razem rynek w Poznaniu, stare miasto z ulicą Kozią, wyspa Ostrów Tumski ze swoją historią dotyczącą początków państwa polskiego. I tak do wieczora. Zmęczeni tyloma wrażeniami udaliśmy się na spoczynek, aby nabrać sił przed głównym punktem naszej wycieczki czyli targami Motor Show.

Temu wydarzeniu poświęciliśmy niemal cały drugi dzień. Jak co roku targi motoryzacyjne w Poznaniu robiły wrażenie nie tylko swoim rozmachem - do zwiedzania było aż 15 ogromnych pawilonów wystawowych, w których 170 wystawców zaprezentowało 60 motoryzacyjnych premier obejmujących 10 modeli pojazdów koncepcyjnych ale także profesjonalizmem objawiającym się w zapewnieniu gościom wszystkiego czego by sobie tylko życzyli. Targom towarzyszyły liczne wydarzenia dodatkowe, takie jak tory offroadowe, międzynarodowe zawody Stunt Wars Poland, strefa tuningu BlackzONE czy też tegoroczna nowość - Arena Videoblogerów motoryzacyjnych. To ostatnie wydarzenie mocno wpisuje się w obecne trendy i polega na przekazywaniu pasji do samochodów przez twórców internetowych. Na co dzień można je oglądać w popularnych serwisach, a w trakcie imprezy można było z nimi porozmawiać. Ogromne wrażenie zrobiła na nas także wystawa aut zmodyfikowanych optycznie i mechanicznie BlackzONE oraz polscy wystawcy, którzy zaprezentowali kilkadziesiąt nowych pojazdów i rozwiązań z dziedziny motoryzacji. Podczas targów można było także wysłuchać ciekawych wystąpień dotyczących np. nowoczesnej komunikacji miejskiej czy też pojazdów elektrycznych, których jak się spodziewamy będzie aż milion do 2025 roku. Podsumowując, mieliśmy okazję zapoznać się z nowoczesną motoryzacją (motocyklami, samochodami osobowymi, ciężarowymi) jej trendami i przyszłością, a może nawet choć trochę zmienić swoje przekonanie co do udziału polskich firm na tym rynku, który jest coraz większy, prężniejszy i z roku na rok ciekawszy.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej wycieczce za rok!
Opiekunami uczniów byli: Piotr Boś i Mariusz Węgrzyn.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb