Plan lekcji

Na skróty

Mechanik wygrał wojewódzki finał Turnieju Motoryzacyjnego

Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w Wojewódzkim Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W konkursie, który odbył się na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego wzięło udział 12 drużyn.
30 maja br. młodzież szkół ponadgimnzjalnych rywalizowała w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W finale wzięło udział 12 drużyn. Uczestnicy turnieju rozwiązywali testy weryfikujące ich wiedzę. Umiejętności sprawdzili zaś w części praktycznej składające się z: przygotowania pojazdu do jazdy, jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. ”talerzem Stewarta” oraz jazdy motorowerem po torze przeszkód. Konkurencje oceniane były przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie - podkom. Pawła Grzesia (sędzia główny rozgrywek), podkom. Renatę Bednarską, podkom. Marcina Bojdę, st.asp. Tomasza Jaworskiego oraz pracowników WORD. Zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oceniał Bartosz Panek, specjalista pielęgniarstwa ratunkowego.

 Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki rywalicji:

I miejsce – Karol Prajsnar, Bartek Kielar, Karol Brodzicki z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik” w Krośnie,
II miejsce - Bartosz Cecuła, Władysław Koczerski, Daniel Fedko z Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku,
III miejsce – Damian Wilk, Patryk Chmura, Piotr Kordyś z Zespół Szkół w Iwoniczu.
Wicemistrzem województwa indywidualnie został uczeń naszej szkoły Bartek Kielar.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody oraz przyjęli gratulacje od mł.insp. Leszka Buryły Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie, podkom. Pawła Grzesia z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, Bronisława Barana Zastępcy Prezydenta Miasta Krosna, Stanisawa Wróbla z Kuratorium Oświaty Rzeszów, Jana Jędrzejko Wiceprezesa Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, Janusza Stachowicza dyrektora WORD Rzeszów oraz Ryszarda Siepietowskiego dyrektora WORD Krosno.
Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego został objęty honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Krosna, Dyrektorów WORD w Krośnie, Przemyślu, Tarnobrzegu oraz w Rzeszowie.

Trzymamy kciuki za reprezentantów naszego województwa, którzy wystąpią 7 czerwca br. w krajowym finale w Poznaniu.

Opiekunami ekipy „Mechanika” są Panowie: Marcin Błaż i Władysław Kos.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb