Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Mechanik w Europie II

Projekty

"Mechanik w Europie II" , projekt nr POWERVET-2017-1-PL01-KA102-038026


08

Od 14 marca 2018 r. prowadzona będzie rekrutacja na dwutygodniowe staże wakacyjne w Portugalii i Hiszpanii, realizowane w ramach projektu "Mechanik w Europie II". Do udziału zapraszamy uczennice i uczniów klas drugich i trzecich technikum kształcących się w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, technik mechanik oraz technik mechanik lotniczy.

W wyniku rekrutacji do udziału w projekcie zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 25 osób. Uczniowie którzy zakwalifikowali się do udziału w tym samym projekcie na miesięczne praktyki zawodowe nie są uprawnieni do udziału w stażach wakacyjnych.

 

Czytaj więcej...

03Już niebawem bo około północy z soboty na niedzielę (24-25 lutego 2018r.) 18 uczniów „Mechanika” wyjeżdża do Austrii na miesięczne praktyki zagraniczne w ramach projektu pn. „Mechanik w Europie II” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dla wszystkich uczestników projekt jest całkowicie bezpłatny, a uczniowie mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie ubezpieczenie, dojazd na miejsce docelowe oraz wsparcie opiekuna (nauczyciela ze strony szkoły). Dodatkowo każdy z nich otrzyma kieszonkowe, które może przeznaczyć na własne wydatki.

W ciągu wielotygodniowych przygotowań uczestników projektu, uczniowie odbyli kurs kulturalno-językowy na którym szlifowali słownictwo branżowe, poznawali kulturę lokalnej społeczności w obcym kraju, odgrywali scenki językowo-branżowe oraz równie użyteczne scenki z życia codziennego.Wśród wszystkich uczestników zakwalifikowanych do projektu w drodze kilkuetapowej rekrutacji zakwalifikowało się 11 uczniów z zawodu technik mechatronik oraz 7 z zawodu technik pojazdów samochodowych. Docelowymi miejscami praktyk są renomowane salony samochodowe BMW, Porsche, Audi, Opel, Mazda, Volvo, w których znajduje się serwis samochodowy oraz typowe firmy nowoczesnych technologii.

 

Czytaj więcej...


12Już od poniedziałku 9 października 2017 roku rozpoczyna się pierwsza rekrutacja do projektu pn.
„Mechanik w Europie II”. Do udziału w projekcie zapraszamy uczennice i uczniów klas trzecich technikum kształcących się w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, technik mechanik oraz technik mechanik lotniczy. Termin zagranicznych miesięcznych praktyk zawodowych jest zgodny z organizacją praktyk zawodowych dla klas trzecich technikum.

 

Czytaj więcej...

POWER17Podczas gdy Wy odpoczywaliście na wakacjach i nabieraliście sił do dalszej nauki, w szkole trwały prace nad nową, ciekawą  ofertą kształcenia, która pozwoli Wam podnosić kompetencje zawodowe i nie tylko. Już od 1 września rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu finansowanego z programu Unii Europejskiej POWER pod nazwą „Mechanik w Europie II”. W trakcie półtora roku trwania projektu aż 60 uczennic i uczniów klas drugich i trzecich technikum będzie miała szansę odbywać miesięczne praktyki zawodowe i staże wakacyjne w zagranicznych firmach. Tym razem wyjeżdżamy do Austrii, Niemiec, Hiszpanii i Portugalii.

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 ZSP Nr 3 w Krośnie Rights Reserved.