Plan lekcji

Na skróty

Technik lotniskowych służb operacyjnych

Jeżeli interesujesz się nowoczesnymi technologiami, jeśli pasjonuje Cię lotnictwo, samoloty oraz latanie, interesuje cię praca w porcie lotniczym, chcesz zdobyć nowoczesny zawód dający wiele możliwości zatrudnienia zostań uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie na kierunku Technik Lotniskowych Służb Operacyjnych.

Lotnictwo oraz technika lotnicza jest największą, najdroższą i najbardziej prestiżową branżą. Latające samoloty coraz częściej widać nad naszymi głowami, a lotniska zapełniają się ludźmi, bo podróżowanie samolotem jest szybkie i przyjemne. Jednak wszystkie te samoloty, lotniska oraz pasażerowie potrzebują obsługi.
Zastanawiałeś się, jak pracują służby utrzymania lotniska, kto zajmuje się obsługą statków powietrznych i pasażerów? Technik lotniskowych służb operacyjnych to prawa ręka kontrolera ruchu lotniczego, to osoba, która odpowiedzialna za monitorowanie stanu infrastruktury lotniska Jego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa operacji lotniczych i lotniskowych.

Technik lotniskowych służb operacyjnych zdecydowanie należy do przyszłościowych zawodów.  Technik lotniskowych służb operacyjnych może znaleźć zatrudnienie na każdym lotnisku, zarówno na międzynarodowych portach lotniczych oraz małych aeroklubowych lotniskach. Technik lotniskowych służb operacyjnych może być także przepustką do innych zawodów związanych z lotnictwem, naprawą samolotów, obsługą w statkach powietrznych (stewardessy),  a nawet pilotażem.

Lotnictwo jest najszybciej rozwijającą się branżą na świecie i bardzo wymagającą, tak więc każdy technik lotniskowych służb operacyjnych nie będzie miał większych problemów ze znalezieniem pracy w porcie lotniczym jaki sobie wymarzy na całym świecie.


Dlaczego wybrać kierunek Technik Lotniskowych Służb Operacyjnych właśnie w „Mechaniku”?

• Posiadamy najnowocześniejsze pracownie (kwota doposażenia na przestrzeni ostatnich lat to ponad 24 mln złotych!)
• Organizujemy płatne staże i praktyki dla uczniów, które odbywają się w firmach lotniczych zagranicznych na terenie Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec oraz Irlandii;
• Kształcimy w kierunku pokrewnym: Technik Mechanik Lotniczy - mamy wiec wieloletnie doświadczenie w branżach związanych z najnowocześniejszymi technologiami, współpracujemy z Aeroklubem Podkarpackim;
• Organizujemy wyjazdy oraz wycieczki do firm produkujących statki powietrzne oraz silniki lotnicze; odwiedzamy krajowe porty lotnicze oraz organizujemy wyjazdy na pokazy lotnicze w całej Europie;
• Doskonale przygotowujemy do egzaminów zewnętrznych przez co możemy się poszczycić wysoką zdawalnością egzaminów maturalnych i zawodowych
• Podejmujemy współpracę z największymi firmami regionu celem zachowania nieustannego kontaktu z przemysłem.


„Mechanik to szkoła z pasją…”


Rozwijamy zainteresowana uczniów poprzez prowadzenie kółek zainteresowań między innymi kółko modelarskie, na którym uczniowie tworzą własne modele samolotów, śmigłowców, dronów. Uczniowie biorą udział w pokazach lotniczych w całej Europie.

 

Jesteśmy doskonale przygotowani do kształcenia w zawodzie technik lotniskowych służb operacyjnych. Mamy odpowiednią bazę pomocy dydaktycznych. Posiadamy kadrę o najwyższych kwalifikacjach, zaplecze do organizacji praktyk zawodowych. Posiadamy Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii wyposażone w najnowocześniejsze pracownie oraz sprzęt techno-dydaktyczny.

Zobacz nasze pracownie - tutaj

Absolwent kierunku technik lotniskowych służb operacyjnych będzie doskonale przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:


• monitorowania stanu infrastruktury portu lotniczego;
• zapewnienia bezpieczeństwa operacji lotniczych i lotniskowych;
• kontrolowania i właściwego oceniania sytuacji panującej na lotnisku;
• prawidłowego odczytywania parametrów urządzeń lotniskowych;
• profesjonalnego sprawdzania warunków pogodowych;
• współpracy ze służbami żeglugi powietrznej.

 

Uczniowie odbywają praktyki zagraniczne w ramach projektu Erasmus +. Lizbona – Portugalia

Z uwagi na to, że jesteśmy REGIONALNYM OŚRODKIEM EGZAMINACYJNYM, egzamin zawodowy odbywa się u nas. Po jego zdaniu każdy absolwent uzyskuje dyplom Technika  Lotniskowych Służb Operacyjnych. 

W naszej szkole zdobywasz wiedzę, którą od razu wspierasz praktyką!

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl